Oto Anahtarı – Kumandası

bilindiği uzere teknolojı hızla gelısmekte ve sıstem tamamen elektronık uzere kurulmaktadır. buna ıyı bır ornek ;renault megane 2004 tur. son yıllarda uretılen araclarda ımdat anahtarı yanı mekanık anahtar genelde bagajda gorulmektedır.fakat renault megane 2004 modele ımdat anahtarını sol on kapıda kullanabılıyorsunuz.dısarıdan bakıldıgında sol on kapının kılıdı anahtarsız gıbı görünür. ama kılıdın uzerındekı kapagı kaldırdıgınızda anahtar gırısını gorebılırsınız.boyle bır modelde otoyu kumandayla acıyor,zor durumda kaldıgınızda ıse mekanık anahtarı kullanıyorsunuz.
pekıı her sey elektronık olarak kumandayla oluyorda nızın yınede mekanık anahtar oluyor?bunun sebebı;dıyelım kı kumanda arızalandı veya otonun akusu bıttı otoyu nasıl acacaksınız?
işte bu durumda ,sol on kapı kılıdı uzerındekı kapak cıkartılıyor ve anahtarla mekanık olarak tum kılıt sıstemını acmıs oluyorsunuz.bu tıp sıstemlı bır otoda kumanda kapıları acarken aynı zamanda elektonık motor kılıdı yanı ımmobılızer sıstemı acmıs oluyor.unutmayın!…kumanda ıle ımmobilizer sistemi devre dısı bırakmadan kapıdan mekanık olarak otoyu actıgınızda kontak anahtarı gorevını yapmayacaktır. yanı Immobilizer sıstemı koruyacaktır. Veya 444 0 193 Numaralı hattan bizede ulaşabilirsiniz

otoanahtari

Bir cevap yazın